Loodusega ühes rütmis

Järjekordne nädal siin Hiiumaal, Kõpu poolsaarel, Pihla Inspiratsioonitalus on möödunud ja mis siis toimunud on.

Üks põhjustest, miks me perega ka siia kolisime, oli see et siin looduses on kõik nii päris ja ehtne. Kahjuks seda kogemust, ning seda tunnet jääb meie praeguses maailmas igas eluvadkonnas järjest vähemaks. Kõik on alati mingisuguse kõrvalmaitsega, kõik on alati millegiga segatud ja kõik on enamasti millegi varjund – ei ole palju puhast enam jäänud. Miks siin puhas kõik on, on kindlasti tingitud sellest, et oleme siin täielikult looduse meelevallas ja loodus on alati puhas ja lihtne. Näiteks tihtipeale peame oma päeva sättima just selle järgi, milline on ilm ja mis toimub akna taga. Eks linnas ka muidugi häirib, kui on tugev tuul või suur lumesadu, aga ega eriti selle pärast oma päevaplaani ei muuda. Siin käib aga kõik ilma järgi-sellest olen aru saanud ja eks vaikselt ka selle järgi käituma õppinud. Siis ei ole kunagi halba ilma, sest on erinevad tegevused erineva ilma jaoks. Nii et alati on hea ilm:)

Kui me räägime puhtast loodusest, siis nädal hakkas muidugi eriti võimsalt. Olen alati tahtnud mööda metsi jalutades sattuda mõne metsloomaga kokku selliselt, et ma saan talle otse silma vaadata ja tunda võimsa looduse väge. Mitte et näha vaid metsa kalpsava kitse valget tagumikku, või näha autoga sõites kaugelt rebast üle tee jooksmas. See nädal sain siis ka metsoomaga tõtt vaadata. Oma tavapärasel kolamisseiklusel sattus mu teerada risti kahe hirvega ja õnneks olin mina see, kes esimesena seisatas ning neid märkas. Peagi ka nemad mind. Kuid seal oli korraks see hetk, mil me üksteist silmast-silma vaatasime. Videod saad vaadata SIIT: Hirved metsas

Nädala alguses saimegi nautida mõnusat kevadet ja päikest, kui järsku kõik muutus ja poolsaare võttis üle korralik torm. Puid, oksi ja elektriliine lendas, nii et saime jällegi terve päeva ja öö veeta ilma elektrita. Sel talvel on seda juhtunud kuskil 4-5 korda, nii et suurt paanikat enam ei ole. Mis ikka, selline on looduse soov ja sellega tuleb kaasa minna. Küünlad, kamin ja taskulambid välja ning tuli vaikne pereõhtu. Tegelikult on need elektrivabad päevad-ööd päris ägedad, sest siis tassime kogu pere magamisasjad alla korrusele kamina ette ja magame kogu seltskonnaga seal.

 

Nädala teises pooles oli aga elekter kenasti tagasi ja elu läks oma tavapärasele rajale tagasi. Nagu eelmine kord ka kirjutasin, siis järjest rohkem oori peresid hakkab siia poolsaarele oma kodu ja elu rajama. Nii võimas on jälgida kõrvalt perekond Toodode unistuste täitumist, kui pereema Kadri suur unistus oma hambakliinikust iga päevaga järjest tõelisemaks saab. See nädal hakkas kliinik juba päris õiget ilmet võtma. Kohal on hambaarsti troon, ehk töötool ja mööbelgi juba vaikselt saabub. Valmimist vaata SIIT: Kadri hambaravi valmib Ainuke miinus pidi kliiniku juures olema see, et otse aknast pidi väga kenasti olema näha Pihla Inspiratsioonitalu terrass ja kui ilusate ilmadega olid siin juba esimesed veinihuvilised kohal, oli päris raske olnud keskenduda kliniku tegemistele. Aga no õnneks on välja mõeldud sellised asjad nagu kardinad, nii et eks Kadri ikka kõigepealt keskendub tööle ja siis hiljem liitub meiega terrassil:)

Nädala lõpuks oli torm möödas, liinid parandatud ja päike väljas. Nii äge, et oleme Mariga saanud taastada oma pühapäevase deidipäeva ja seekord siis jälle meie suurde lemmikusse kohvik Ruudisse Tuuletornis. Ja no sealne Hiiumaa veise tartar on lihtsalt nii imeliselt hea, et juba selle pärast tasub kohale sõita sinna.

 

 

Ilm oli tõeliselt ilus ja lastelgi oli super mõnus tuju, sest sai ikka ju väljasõidule ja kohvikusse:) Thor joonistas tagasisõidul väga ilusa kaardi, kus peal roheline muru, ilus kollane päike ja … pruun männipuu. Kevad on käes:)!!!

 

No ja nagu ennist sai mainitud, siis oleme siin ikka täielikult looduse meelevallas. Uus nädal võttis meid vastu jällegi korraliku lumesajuga. Mis ikka, merry christmas siis uuesti, ning kaminad huugama, kiiktoolid kiikuma ja tuli uus, veel lugemata raamat välja otsida.

 

Selle nädala tellimus siis pealinnast. Olen poole peal ja väga meeldib. Teaduslik ja arusaadav selgitus sellele väitele, et me loome oma elu ise. Teeb väga ettevaatlikuks, milliseid mõtteid mõelda ja milliseid ei. Hea motivaator koguaeg heas energias olemiseks:)!

Nädala lõpus oleme jälle üle pika aja Tallinna minemas, eks siis saate näha mida maakad linnas teevad:)))!

 

Scroll to Top