Hei hei üle 2,5 aasta:)!

Hei,

Päris tore on teid kõiki jälle tervitada läbi selle kirjutise siin. Uskumatu, aga viimane blogi sissekanne oli 2,5 aastat tagasi ja selle pealkirjaks MINU UUS ELU. 

Nojah, kui nüüd vaadata 2,5 aasta tagust elu, siis eks me olemegi perega justkui uut elu alustanud. Viimases postituses oli ka kirjas, et tunnen nii väga, et tahaksin lihtsuse juurde tagasi pöörduda. Ja seda me oleme ka teinud. 

Elame nüüd Hiiumaal keset puhast loodust, meie lapsed käivad uues Hiiumaa Vabakoolis, kus nad õpivad kõike läbi looduse ja kogemise, meie peresse on lisandunud veel üks beebi ja elame väga lihtsat elu siin Kõpu poolsaarel meie paradiisisaarel. Tihti on tunne justkui oleksin tagasi lapsepõlves. Ja see toob suurt rahu:)

Aga otsustasin nüüd hakata pidama väikestviisi jutu-ja pildiblogi, sest nii paljud teist on uurinud, et kuidas meil siin läheb ja mis teeme ja kuidas Hiiumaal elu on. Ega kõigile ei jõuagi koguaeg rääkida ja pilte saata, ehk on selliselt lihtsam. Nüüd siis üritamegi mõnusas vormis iganädalaselt teada anda, kuidas meie perel siin saarel läheb, kuidas läheb Pihla Inspiratsioonitalul, kuidas valmistub suveks JES Suvekohvik ning kuidas meie saar ärkab talveuimast. 

Kirjutame ainult headest asjadest, sest siia hullu maailma on vaja juurde valgust ja positiivsust. Nii et loodan, et ka teil on hea ja mõnus lugeda ning natuke rohkem ka meie kogukonna eluga siin tutvuda. Kes teab, äkki on just teie pere meie kogukonna järgmine liige:)

Viimase nädala jooksul on toimunud paar päris põnevat asja. Esimene, mida me nii kaua oleme oodanud koos Joneliga, kes on ka JES Suvekohviku partner, oli meie ühe eriti hullu idee teokstegu. Nimelt hakkasime Kõpu poolsaarel śampanjaga katsetama:) Mitu kasti śampanjat läks merepõhja laagerduma pooleks aastaks. Teadjamad mehed oskasid rääkida, et olenevalt mere soolasuse tasemest, pidi hakkama pikema aja peale pudeli korgist läbi immitsema minikogustes kerget soolasust ja see pidavat andma śampanjale erakordselt huvitava maitse. Eriti hea kooslus pidi olema just värskete austritega. Suvel meil paar ägedat austri üritust ka tulemas, nii et eks kesksuvel saate JES Suvekohvikus maitsta ka:) Juhul muidugi kui meri teistpidi ei arva ja kogu meie varandust Rootsi ei uhu, kus mõni rannakalur võib väga ägeda üllatuse osaliseks saada:) Ja no koha kus nad merepõhjas pikutavad jätame ka hetkel enda teada:).

SELLISELT SAI SIIS ŚAMPANJAD ETTE VALMISTATUD

 

NII NAD OOTASID MEIE PAADIPEALIKKU

 

JA NII NAD MERELE VIIDI. KUHU TÄPSEMALT, SELLEST JUBA 6 KUU PÄRAST…

 

JA NII SIIS 6 KUU PÄRAST:) LOODETAVASTI…

Meie kogukonda on talvega lisandunud veel paras kogus hulle. Ühtedel sellistel hakkab valmis saama Hiiumaa Vabakooli naabermajas nende kõige pöörasem unistus. Nimelt tuleb Kõpu külla üks esimesi Eesti holistilisi hambaravisid. See tähendab seda, et lähtutakse hambaravi puhul kogu keha energeetikast ja vaadatakse nö. suurt kehapilti. Kadri Toodo, kes on aastaid olnud üks Tallinna nõutumaid hambaarste, ning praktiseerinud enamustes pealinna  suurimates kliinikutes, on oma perega samuti kolinud elama siia lähedale külasse, nende lapsed käivad Hiiumaa Vabakoolis ja nemad nüüd siis ehitavad kliinikut. Eks sellest juba ka pikemalt peagi. Muideks hambaarst ongi nagu viimane täpp i peal ka meie perele, et olla siis ikka täielikult maakad:) Sest see on olnud üks viimaseid põhjuseid miks oleme vahest pidanud mandrile sõitma.  

SIIA TULEB KLIINIKU SUUR RAVITUBA. JA TOOL.

Eks õues on vahest veel öösiti miinuskraade ja õhtuti ikka on veel selline mõnus kamina ees istumise aeg, aga nädalavahetuse külalised pikutasid sel nädalavahetusel juba ka Pihla Inspiratsioonitalu päikseterrrassil. On tunda juba natuke suve lõhna:). Pihla tegemistest saate kindlasti kuulda väga palju, sest sellesuvine programm on ikka täiesti meeletu ja sellist ägedate esinejate seltskonda ei ole Hiiumaal kindlasti veel ükski suvi nähtud:) 

KODUKONTORI TÖÖRÕIVASTUS

 

UUS PERELIIGE KÕIGE LEMMIKUMAS KOHAS

 

HAKKAB SUVE LÕHNA TULEMA

Meil on ikka kombeks olnud, et kes külla tuleb, saab meil aidata ka midagi asjalikku ära teha. Nii oli meie sõpruskond see nädalavahetus koristamas ja puhastamas meie uut ettevõtmist – JES Loomekordonit, kus avatakse juba selle suve hakul äge metsagalerii. Hea uudis on see, et kuraator on ära broneerinud juba päris rahvusvahelise seltskonna. Edaspidi tuleb sinna üle 400 ruutmeetri loomepindasid, stuudioid, galeriisid ning seal on 2 hektari maad, et ellu viia oma kõige metsikumad nägemused loomingust. Ning muidugi lõpmatult metsahelinat ja merekohinat sinna juurde… Aga kõigest peagi lähemalt…

ENNE SEDA KUI KÕIK ALGUSE SAAB

 

TÄIS ENTUSIASMI ENNE JÄRJEKORDSE IDEE ELUSTAMIST:)))

 

AGA TA TULEB:)!!!

Nii, kuid seekord piisab, ei taha liiga pikalt ka jahuda:) Eks järgmine kolmapäev jälle. Ja andke siis ikka teada, millest sooviksite, et kirjutaksin veel ja pikemalt.

 Jesper perega

Scroll to Top